Jak wybrać prezent na Mikołajki?

Już całkiem niedługo, bo dokładnie szóstego grudnia, wszyscy będziemy świętować Mikołajki. Co prawda nie są one aż tak ważnym świętem jak Boże Narodzenie, ale i tak większość z nas je obchodzi, bo w końcu każda okazja jest dobra do tego, by obdarować czymś swoich bliskich. Spróbujmy więc tym razem czymś ich zaskoczyć. Prezenty nie muszą być przy tym wcale drogie czy wyszukane, by przypadły do gustu osobom, które je od nas dostaną.

Przede wszystkim zainteresujmy się tym, kogo chcemy uszczęśliwić. Musimy wczuć się w jego rolę. Tak jakby wejść w jego skórę, by dowiedzieć się, jakie prezenty na Mikołajki rzeczywiście byłyby dla niego zadowalające. Nie mierzmy wszystkich swoją miarą. W sklepach wielokrotnie wpadną nam w oko przeróżne przedmioty, ale zanim je kupimy, pomyślmy, czy przypadkiem nie dobieramy ich wyłącznie na podstawie własnych upodobań bądź swojego indywidualnego gustu. A zwykle tak właśnie robimy. Uwielbiamy wszystko to, co wiąże się z modą, dlatego też widząc przepiękny zielony sweterek z czerwonymi gwiazdkami na dziale męskim, od razu zabieramy go ze sobą, by następnie podarować go wujkowi bądź tacie. Ale czy aby na pewno taka osoba będzie z niego zadowolona? Niestety – rzadko kiedy mężczyźni cieszą się z odzieżowych podarunków. Skoro więc szukamy czegoś dla chłopca bądź starszego już faceta, celujmy w bardziej praktyczny i zarazem oryginalny prezent na mikołajki. Ubrania możemy natomiast kupować mamom, siostrom, koleżankom bądź kuzynkom. Kobiety lubią też otrzymywać zestawy kosmetyków bądź bony do drogerii, podczas gdy mężczyźni z takich podarunków raczej nigdy się nie ucieszą.

Świetnym prezentem na Mikołajki może też być koszulka na święta. Idealna do ubrania podczas świąt, śmieszny gadżet i jednocześnie oryginalny prezent.

Istnieją też oczywiście podarunki dość uniwersalne, które powinny przypaść do gustu dosłownie każdemu. Jeżeli więc nie mamy czasu na wielogodzinne przeglądanie ofert różnych sklepów, pójdźmy w coś standardowego i klasycznego. Dobry prezent na Mikołajki to np. kolorowe skarpetki w zabawne wzorki lub świąteczny kubek wypełniony słodyczami. Takie drobiazgi też potrafią wywoływać uśmiech na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *